Najbliższe terminy Warsztatów:

Warsztaty Zimowe (15-20 marca 2024)

Liczba miejsc: 4 wolne miejsca z 22

Kontakt telefoniczny / Whatsapp

Przejrzyj relację z minionych Warsztatów:

Skrócone informacje:

Czas trwania Warsztatów: 5 pełnych dni
14 wykładów związanych z podróżami (łącznie 40 godzin)
9 praktycznych sesji związanych z medytacją (łącznie 7 godzin)
Miejsce: południowa część województwa dolnośląskiego
Warsztaty są kierowane głównie do osób początkujących
Zakwaterowanie – komfortowy ośrodek, który będzie do naszej wyłącznej dyspozycji, nikt nie będzie więc nam przeszkadzał
Pełne wyżywienie (4 posiłki dziennie, kuchnia wegetariańska lub wegetariańsko-rybna – do indywidualnego wyboru)
Cena za osobę to 4900 zł (zawiera zakwaterowanie, wyżywienie, miejsce parkingowe i warsztaty)
Liczba miejsc jest ograniczona, więc w razie zainteresowania zalecam dokonanie rezerwacji odpowiednio wcześnie

Lista tematów, które będą wykładane na Warsztatach:

Wprowadzenie do Podróży Astralnych i stanu OOBE

Na tym wykładzie uczestnicy Warsztatów dowiedzą się czym dokładnie są Podróże Astralne, jaka jest różnica pomiędzy Podróżami Astralnymi, a stanem OOBE, oraz kiedy możemy siebie nazwać Podróżnikiem Astralnym. Przedstawiony zostanie tutaj również rys historyczny Podróży na przestrzeni dziejów ludzkości.

Dobór odpowiednich metod podróżowania

Każda osoba ma swoje indywidualne predyspozycje i preferencje wynikające z wielu czynników (m.in. aktualne doświadczenie w osiąganiu tzw. odmiennych stanów świadomości, stan zdrowia czy tryb pracy). Dobierając odpowiednie metody, oraz ich intensywność można ustalić osobisty plan podróżowania / plan rozwoju duchowego / plan rozwoju świadomości.

Porównanie dwóch metod na opuszczanie ciała 4+1

Wariantów metody 4+1 (lub z ang. WBTB – Wake Back To Bed), czyli metod związanych z odpowiednim przerwaniem cyklu snu i ponownym powrocie do łóżka jest wiele. Część z nich nastawionych jest na rozwój i doświadczanie, a część na samo doświadczanie. W zależności od dobranych metod możemy pracować z energiami i finalnie wywoływać wibracje prowadzące szybko do stanu OOBE, lub pracować z samym doświadczaniem stanu OOBE, bez cech większego rozwoju w tym temacie. Jestem orędownikiem metod powiązanych z pracami z energią, do których nie trzeba mieć żadnych predyspozycji – niezbędna jest jedynie odpowiednia praktyka, dzięki której z czasem osiąganie stanu OOBE jest szybkie i proste.

Świadome sny i ich transformacja w stan OOBE

Świadomy sen jest świetnym narzędziem do eksploracji przestrzeni, które mogą być zarówno miejscami spotkań z innymi, samoświadomymi istotami jak i placem treningowym dla naszych prac z energiami. Stan Świadomego snu (LD – Lucid Dream) możemy z łatwością przekształcić w stan OOBE, umożliwiający nam zarówno pracę z wibracjami, jak i samo czyste i pełne opuszczenie ciała.

Opuszczanie ciała metodą transową

Metody przerywanego snu dają najlepsze rezultaty, jednak wymagają pewnego poświęcenia i wytrwałości. Opuszczanie ciała metodą transową możemy indukować ze stanu głębokiej medytacji, w specyficzny stan OOBE, pozwalający nam spotykać naszych duchowych przewodników (nasze inne inkarnacje) oraz poznać cele inkarnacyjną naszego Ciała Astralnego. Dodatkowo ta metoda pozwala nam z łatwością doenergetyzować nasze Ciało Astralne, przygotowując je na dalekie podróże.

Wibracje - charakterystyka i praca z nimi

Wibracje są podstawową energią niefizyczną, z którą możemy pracować. Praca z nią powinna być fundamentem każdego pełnego i właściwego rozwoju duchowego opartego na praktyce.

Park zmarłych

Najważniejszym przystankiem w drodze do MTJ-a po śmierci fizycznej jest tzw. Park zmarłych. Jest to miejsce odnowy energetycznej, w którym dochodzimy do siebie i (ponownie) uczymy się funkcjonowania w przestrzeniach astralnych. Park jest niezwykłym miejscem, stworzonym przez cywilizację, która niegdyś zamieszkiwała naszą planetę i jest swego rodzaju prezentem dla cywilizacji, która później się narodziła – czyli dla ludzkości. W tym miejscu możemy zdobywać również wiele umiejętności związanych z samouzdrawianiem i uzdrawianiem innych istot.

Najważniejsze różnice pomiędzy OOBE, a LD

Czy stan OOBE i LD jest tym samym? Zdecydowanie nie. Oba stany charakteryzują się dostrojeniem świadomości do innych obszarów. Oba stany, traktowane jako swego rodzaju pasy startowe do dalszej eksploracji obszarów astralnych – i warto je wykorzystać w jak najpełniejszy sposób do tego, aby zostać świadomym Podróżnikiem Astralnym.

Astralni Strażnicy

Strażnicy, będący sztucznymi istotami (ale nie kreacjami naszego umysłu) w stosunku do Podróżników mają jedno, główne zadanie – pozbawić nasze ciało astralne energii do takiego stopnia, aby rozpocząć proces powrotu do ciała fizycznego. Działania Strażników są jednym z największych utrapień dla początkujących Podróżników, ale znając odpowiednie metody można wykorzystać ich do nauki pewnych umiejętności, po to, aby finalnie Strażnicy nie byli dla nas żadnym problemem.

Techniki podróżowania pomiędzy obszarami

Astral rozumiany jako suma wszystkich istniejących obszarów jest niepojęcie ogromny. Jeżeli stwierdzę, że obszarów znacznie większych, bardziej rozbudowanych niż nasza fizyczność i posiadających ogrom indywidualnych cech, są miliony, to zapewne byłaby to kropla w morzu. Umiejętne przemieszczanie (dostrajanie) się pomiędzy obszarami astralnymi jest jedną z kluczowych umiejętności Podróżników Astralnych.

Kontakt z istotami astralnymi

Kontakt z istotami astralnymi to najbardziej kluczowy z punktów rozwoju podróżnika. Od pewnego poziomu tylko dzięki pomocy i nauk pochodzących od samoświadomych, rozwiniętych istot astralnych możemy odpowiednio się rozwijać. Ważne jest jednak to, aby wiedzieć w jaki sposób nawiązać kontakt z takimi istotami, jak odpowiednio i sprawnie się z nimi komunikować i jak rozeznać się w tym, które z tych istot mają wobec nas pozytywne zamiary.

Nawiązywanie kontaktu z Luminem

Lumin, będący przez wiele lat moich podróży moim – i nie tylko moim – przewodnikiem i kompanem wpłynął w bardzo dużym stopniu na mój rozwój. Jego głównym zadaniem i celem istnienia jest pomaganie początkującym podróżnikom. W trakcie Warsztatów opowiem uczestnikom więcej na temat samego Lumina, jak i zaprezentuję metody kontaktu z nim.

Cykle inkarnacyjne

Pewna ilość wydarzeń z naszego życia może być powtórką tego, czego doświadczaliśmy w innej inkarnacji, lecz tym razem z odmiennej perspektywy, tak, aby obraz doświadczenia był dopełniony. Poznając mechanizm cykli inkarnacyjnych i metody w jaki sposób je rozpoznawać, możemy żyć o wiele bardziej świadomie, rozumiejąc skąd powstają u nas pewne potrzeby i pragnienia, których pochodzenia i celu nie potrafimy łatwo wytłumaczyć.

BHP Podróżnika - Oczyszczanie ciała astralnego

Podróże Astralne wymagają przestrzegania pewnych form BHP po to, aby móc (dalej) podróżować i robić to w sposób, który będzie dla nas rozwojowy i przede wszystkim nieszkodliwy. Przez wypalanie nadmiarów energii przylepiających się do naszego ciała astralnego, oraz przez uzupełnianie ubytków energetycznych możemy podróżować bezpiecznie i komfortowo.

BHP Podróżnika - Niebezpieczeństwa astralne

W trakcie odbywa niektórych Podróży Astralnych, mogą czekać na nas pewne niebezpieczeństwa. Już sama odpowiednia wiedza teoretyczna pozwoli się nam przed nimi uchronić, o ile wiemy jak rozpoznać potencjalne niebezpieczeństwo i odpowiednio na nie zareagować. Do listy potencjalnych zagrożeń należą m.in. kontakty z niektórymi istotami, które chętnie zaabsorbują pewne energie naszego ciała astralnego, co w konsekwencji może kazać nam uzupełnić owe energie, co wykluczy nas z podróży na pewien okres czasu. Innym rodzajem niebezpieczeństw są radiacje energetyczne i nieumiejętne dostrajanie się do konkretnych obszarów astralnych.

Prawo przyciągania

Prawo Przyciągania jest naturalnym mechanizmem związanym z funkcjonowaniem naszej fizyczności. Myśl, potrafi kreować rzeczywistość – i nie ma w tym większych ograniczeń – ale istotne jest korzystanie z tego mechanizmu w odpowiedni sposób. Każda nasza myśl, nawet ta najmniejsza, eksploduje z naszej głowy i w ułamek sekundy przeszywa cały wszechświat fizyczny, wpływając na najdrobniejsze cząstki elementarne. Sumą konsensusu myślowego wszystkich samoświadomych istot jest to co nazywamy naszą rzeczywistością. Świadome korzystanie z Prawa Przyciągania, może mieć kolosalny wpływ na nasz rozwój i poczucie szeroko rozumianego szczęścia.

Prowadzenia dziennika doświadczeń astralnych

Niezbędnikiem każdego (nie tylko początkującego) podróżnika jest Dziennik doświadczeń, w którym zapisujemy wszystkie nasze astralne przygody. Taki dziennik stanowi bardzo ważne narzędzie analityczne, a dodatkowo, jego prowadzenia rozwija obszary mózgu odpowiedzialne za zapamiętywanie doświadczeń astralnych, co w krótkim czasie sprawi, że wszystkie doświadczenia będą zapamiętywane(!) lub zapamiętywane lepiej, po powrocie do fizyczności.

MTJ - Moja Totalna Jaźń

Kim jest istota określona skrótową nazwą MTJ? Jak wygląda nasza relacja z MTJ-em, oraz czy nawet bez spotkania go możemy czerpać z jego wiedzy i doświadczeń? Tak, możemy, komunikując się z nim w sposób pośredni, przez istoty, które nazywane są pomocnikami, którzy są naszymi/MTJ-a innymi inkarnacjami.

Efekt Indianina

Najgłębsze doświadczenia ciała astralnego, w momencie, gdy muszą zostać zapisane w fizycznym mózgu są czasami przetwarzane w coś, co nasza świadomość będzie w stanie odpowiednio zrozumieć. Proces zapisu doświadczeń nazywany „fazowaniem wspomnień” można odpowiednio przekształcić tak, aby przerwać cykl błędnego zapisywania wspomnień, a także odzyskać w czystej postaci te, które wcześniej nasz mózg przekształcić w formę bardziej dla nas zjadliwą.

Nierozproszona realizacja celów

Początki Podróży Astralnych są ekscytujące. Nie da się inaczej określić miksu emocji i uczuć, których wtedy doświadczamy. Mnogość bodźców i oddziaływań może skutecznie uniemożliwić nam realizację celów rozwojowych, które możemy sobie założyć. Metodą, która pomaga jednocześnie doświadczać i się rozwijać jest „szczelne zamknięcie się na cel”, które ma zastosowanie zarówno w przestrzeniach astralnych, jak i fizycznych.

Prowadzenia dziennika doświadczeń astralnych

Zapisywanie swoich doświadczeń astralnych jest ważnym i często niezbędnym sposobem na to, aby móc dokładnie pamiętać i wyciągać wnioski ze swoich podróży. W czasie Warsztatów uczestnicy dowiedzą się w jaki sposób efektywnie prowadzić swój dziennik i w jaki sposób z niego korzystać.

Lista prowadzonych medytacji:

Dysocjacja emocjonalna

Podczas tej medytacji uczestnicy nauczą się jak oddzielić swoją jaźń od warstwy emocjonalnej, dzięki czemu z większym spokojem i bez lęku będą mogli podchodzić do nowych doświadczeń. Medytacja związana z dysocjacją emocjonalną pozwala również pogłębić trans medytacyjny.

Tworzenie MCS-a

Medytacja wizualizacyjna nastawiona na tworzenie MCS-a (Metoda Czarnej Sfery) pozwala nauczyć się tworzyć narzędzie/przestrzeń ochronną, którą później możemy wykorzystywać w trakcie swoich podróży astralnych. Wchodzi w skład podstawowych narzędzi jakimi posługują się podróżnicy, pozwalając w pełniejszy i bezpieczniejszy sposób podróżować i doświadczać.

Przenoszenie się na Plażę

Plaża (o której pisałem więcej tutaj: klik) jest konceptem miejsca, na które możemy się przenieść w dowolnym momencie i z praktycznie dowolnego punktu naszej podróży, po to, aby doładować się energetycznie i w spokojnych warunkach podjąć trafne decyzje, a następnie szybko wrócić do punktu, z którego przenieśliśmy się na Plażę.

Dodatkowe kwestie organizacyjne:

– W celu rezerwacji miejsca konieczne jest wpłacenie zadatku 1000 zł
– Dla uczestników każdego terminu Warsztatów zostanie założona odpowiednia grupa na Facebook-u, gdzie będziemy mogli dograć szczegóły i trochę się poznać jeszcze przed spotkaniem
– Miejsce noclegowe będzie miało zapewnione miejsca parkingowe
– Jeżeli ktoś będzie chciał przyjechać pociągiem, to mogę odebrać (w ramach możliwości :)) taką osobę/osoby z dworca

Osoby zainteresowane Warsztatami proszę o kontakt pod tym linkiem.

A co po zakończeniu Warsztatów?

Dostęp do zamkniętej grupy FB dla absolwentów

Darmowy wstęp na wszystkie wydarzenia online

Zagwarantowane miejsce na wszystkich wykładach stacjonarnych

Dostęp do materiałów dydaktycznych

Możliwość wzięcia udziału w spotkaniach dla absolwentów

Przykładowe opinie absolwentów Warsztatów OOBE (źródło: Opinie FB):

Polecam z czystym sumieniem warsztaty u Mateusza. Ogrom wiedzy przedstawiony w taki sposób, że każdy ja przyswoi, atmosfera genialna. Jeżeli interesuja Cię podróże astralne to nie ma lepszego miejsca na uzyskanie takiej wiedzy w jednym miejscu. Reszta zależy od Ciebie

Bardzo polecam warsztaty!!!! Nie chciało się odjeżdżać. Odpowiedzi na każde pytanie oraz ogrom wiedzy co otwiera umysł i dodaje ogrom energii 🙂 organizacja na medal. Polecam 🙂

OB po omacku,tak wyglądało zanim nie trafiłam na marcowe warsztaty.Mateusz jest wyjątkowym przekazicielem bardzo rzetelnej wiedzy.W sposób lekki ,zrozumiały dla wszystkich uczestników potrafi wytłumaczyć i bardzo obrazowo przedstawić fakty.Jego poczucie humoru i dystans do siebie jest niezwykły.Bez znaczenia dla niego czy uczestnik warsztatów ma 20 czy 70 lat wszystkich traktuje tak samo ,do każdego podchodzi z tą samą cierpliwością.Muszę koniecznie dodać,po warsztatach zaczęłam mieć często wibracje oraz OB.Dzieje się to w ścisłym związku z wiedzą jaką nabyłam jako uczestnik.Ludzie których tam poznałam byli wyjątkowi,utrzymujemy kontakt z większością i wymieniamy się doświadczeniami,każde zapytanie które dajemy do Mateusza pomimo że już jesteśmy po warsztatach zawsze jest z jego strony szybką odpowiedź.Jesli chodzi o jedzenie….bezbłędnie dobre.. kucharze śpiewający przy gotowaniu,wkładali całe serce w każde z dań.Polecam,nie zastanawiajcie się jeśli tak jak ja szukaliście drogi do odkrycia jak podróżować, jedźcie na najbliższe warsztaty.Polecam z całego serca.WARTO

Tak Tak Tak
Polecam Warsztaty OOBE – Podróże Astralne
Byłem, doświadczyłem i Tobie też radzę jak się zastanawiasz nad podróżami astralnymi by wszystko było jak należy, to tylko tam.
Wiedzę jaką miałem dodatkowo poszerzyłem, doprecyzowałem i wypełniłem luki o których nie miałem pojęcia a było ich wiele.
W końcu miałem okazję przebywać wśród swoich….
Szkoda że tak krótko 🥰
Nie sposób skomentować w kilku zdaniach tak cenną i przydatną naukę, jaką są warsztaty w wykonaniu Mateusza i osób z nim współpracujących. Ja brałam udział w marcowych. Wiedza jaką posiada Mateusz jest niesamowita, a sposób przekazywania jej innym, cierpliwość i humor to umiejętności, których mogą się uczyć najlepsi nauczyciele. Warsztaty to najlepszy sposób do poznania tematu z pierwszej ręki człowieka z taką wiedzą i bagażem doświadczeń. Poza tym, na warsztatach można doświadczyc różnych metod medytacji, nauczyć się pracy z energią i innych ciekawych rzeczy. Cenne jest również poznanie interesujących uczestników grupy i wymiana z nimi dotychczasowych doświadczeń. Miłym dodatkiem jest lektura ciekawych książek, które można czytać w wolnych chwilach no i smaczne wegetariańskie jedzenie w wykonaniu dwóch sympatycznych kucharzy. Ja przyleciałam na zajęcia z Angli i tylko słowo dla tych, którzy zastanawiają się nad przyjazdem z powodu ceny. Ja nie żałuję ani jednej złotówki. Dla mnie cena jest adekwatna do jakości. Dobrze, że mamy Cię w Polsce Mateusz i że dzielisz się z nami swoimi przeżyciami. Czekam na Twoją książkę.

Kiedyś myślałem że sporo wiem w temacie OOBE. Mateusz wyprowadził mnie z błędu na szczęście🙂 Łatwość z jaką przekazuje tak obszerną wiedzę jest niesamowita! Dziękuję! 🙂

Ogroma dawka merytorycznej wiedzy, nieskończona cierpliwość Mateusza do słuchaczy, duże doświadczenie, które pomaga zweryfikować osobiste przeżycia uczestników mających często niemało pytań 😉 mega otwarte pozytywne nastawienie i cudowna atmosfera samych warsztatów naprawdę sprawiają, że nie chce się z nich wracać. W końcu można też poznać ludzi, którzy upewnią nas w przekonaniu, że wcale nie zwariowaliśmy, a jedynie (choć pewnie „aż” też byłoby adekwatne) wkroczyliśmy na drogę rozwoju. Poza tym Mati zjawiskowy, bardzo bardzo życzliwy i wyrozumiały, doskonaly nauczyciel, który przywoła do porządku kiedy trzeba i zawsze rozwieje wątpliwości oraz pomoże. Polecam ;))

Jeżeli tylko ciekawi Cię coś więcej niż zwykła codzienność to polecam warsztaty Mateusza. Spędziłem na nich kilka wspaniałych dni. Poznałem barwne i ciekawe osoby. Uzyskałem też odpowiedzi na nurtujące mnie od dawna pytania związane z podróżami, receptę i plan działania.
Warsztaty prowadzone są w ciepłej i kameralnej atmosferze. Wiedza jest jednak przekazywana w bardzo usystematyzowany sposób. Są części teoretyczne, praktyczne ćwiczenia, medytacje, świetne jedzenie i luźne pogawędki. GORĄCO POLECAM!!!