Konsultacje

Moi drodzy, postanowiłem trochę rozszerzyć obszar tego czym się zajmuję i udostępnić Wam możliwość kontaktu przez np. Skype, a przy okazji zrobić coś dobrego – ale o tym za chwilę.

 

Podział ze względu na temat rozmowy:

Tematy ściśle związane z OOBE – jeżeli jesteś Obenautą na dowolnym stopniu swojego rozwoju i potrzebujesz mojej pomocy, to w ramach czasu, który chciałbym poświęcić na rozmowy z Wami – chętnie pomogę – oczywiście bezpłatnie. Nie ma tutaj dla mnie ustalonego jednego tematu rozmowy – możemy porozmawiać o dowolnej sprawie związanej z praktykowaniem OOBE. Proszę jednak, abyście przed rezerwacją terminu przeczytali artykuły, które są na mojej stronie, oraz dział „Pytania i odpowiedzi” – być może znajdziecie tam odpowiedzi częściowe lub całkowicie wyczerpujące Wasz problem, lub też nabędziecie perspektywę, która ułatwi nam rozmowę.

Temat dowolny – właściwie to możemy porozmawiać na kompletnie dowolny temat – z wyjątkiem spraw, które opisałem m.in. w dziale „Pytania i odpowiedzi”.

Założeniem tego typu rozmów jest to, że ja robię coś dla Was, a Wy dla kogoś innego. Ta rozmowa będzie płatna, a całość zebranej kwoty zostanie przeznaczona na -> cel charytatywny

Szczegółowy podział tematów:

Priorytetowe dla mnie i darmowe dla Was – ta kwestia się nigdy nie zmieni, bo odzwierciedla ona sens tego co robię:

1. Sprawy związane z problemami, które spotykają osoby, które już doświadczają stanu OOBE.

2. Problemy z osiąganiem stanu OOBE – to w mniejszym stopniu i wybiorę tylko szczególne przypadki i tylko osoby, które są w grupie „zielonych” – jeżeli nie znasz tego podziału, to przeczytaj ten artykuł: Czy doświadczać OOBE i jak to robić?

Tematy, które nie są związane z priorytetową działalnością mojej strony:

1. Pomoc w osiąganiu OOBE dla osób, które nigdy jeszcze tego stanu nie osiągnęły.

2. Próby kontaktu ze zmarłymi czy szersze opowiadanie o tym co dzieje się po śmierci fizycznej.

3. Odpowiedzi na szczegółowe pytanie związane z Astralem/OOBE, dla osób, które nie osiągają stanu OOBE.

4. Analiza czy moja opinia o Waszych snach i próba określenia czy było to OOBE czy nie.

5. UFO, piramidy, teorie spiskowe.

6. Wszystkie inne tematy, które nie są związane z OOBE.

Skąd moja decyzja i chęć kontaktu przez Skype/Telefon (oczywiście w przypadku Skype, nie zobaczycie mojej twarzy :P) i podziale na dwie wyżej wymienione opcje?

Zauważyłem, że niektóre tematy poruszane z Wami przez e-mail są czasami nie do końca przez Was rozumiane, a jeżeli wysyłacie mi jednocześnie kilkanaście czy kilkadziesiąt pytań, to bardzo łatwo jest przez przypadek coś źle zrozumieć i obrać niewłaściwą perspektywę. Rozmowa werbalna jest bardziej naturalna i ułatwia np. dopytanie o sprawy, które nie są dla Was do końca jasne. Nadal moim preferowanym źródłem kontaktu będzie poczta elektroniczna, ale w niektórych przypadkach kontakt przez Skype ułatwi zrozumienie pewnych spraw.

 

Drugi czynnik związany jest z tym, że dostaję od Was bardzo dużo e-maili (w czerwcu 2020 było to ponad 600 e-maili, a wiele z nich były bardzo długimi wiadomościami, których już samo przeczytanie zajmowało sporo czasu) – ale niestety wiele z nich nie dotyczy tematyki na której się skupiam tworząc tą stronę internetową – czyli oczywiście tematyki OOBE. Pytacie mnie o najróżniejsze sprawy; po przeczytaniu niektórych e-maili nawet nie wiem co powinienem odpisać i czy mam odpisać w ogóle. Do zobrazowania sprawy przedstawię Wam kilka tematów z ostatnich tygodni:

 

1. Pewien czytelnik chciał zapytać o kilka spraw związanych z piramidami. Odesłałem go do działu „Pytania i odpowiedzi”, gdzie w dosadny sposób odniosłem się do tego typu tematyki. Mimo to, ten człowiek wysłał mi kilkanaście e-maili z pytaniami, zapewnieniami, że nikomu nie powie i że odpowiedzi na te pytania są dla niego bardzo ważne. Tak na szybko zliczyłem pytania, które mi zadał i było ich prawie 80. Kochani, nie jestem Egiptologiem, temat piramid nie szczególnie mnie interesuje, a moja wiedza na ich temat jest raczej mała. Dodatkowo dla mnie osobiście odpowiadanie na zadane mi przez tego czytelnika pytania byłoby stratą czasu (sporego, bo pewnie musiałbym poświęcić na to kilka dni), bo nie wniosłoby to kompletnie nic w to czym się zajmuję. Sprawa zakończyła się tak, że kulturalnie poinformowałem tego czytelnika mojej strony, że nie mogę mu pomóc – i wielu z Was otrzymało taką odpowiedź w sprawach, które nie były dla mnie istotne. Zapewne świadomość, że poświęcony przeze mnie czas może pomóc komuś, kto tej pomocy potrzebuje (to o czym pisałem wcześniej, w kolumnie „Temat dowolny”), to chętniej bym się w to zaangażował.

2. Pewna kobieta straciła kilka lat temu męża w wypadku. Napisała do mnie bardzo długi e-mail z masą pytań, ale głównym wątkiem była chęć dowiedzenia się tego jak wygląda egzystencja „po drugiej stronie”. Odpisałem robiąc to w bardzo złożony sposób – wyszłoby pewnie kilkanaście stron maszynopisu – po czym otrzymałem od niej kolejny e-mail z jeszcze większą ilością pytań, które tak naprawdę do niczego nie prowadziły. Poinformowałem ją, że nie jestem w stanie jej pomóc, co zakończyło rozmowę. Kilka dni później moja znajoma Obenautka skontaktowała się ze mną i przesłała mi bardzo długi e-mail od kobiety, która szuka informacji i moja znajoma nie wiedziała co ma jej odpisać. Tą kobietą była oczywiście czytelniczka mojej strony, a e-mail, który przesłała mojej znajomej był tym samym, który ja dostałem na początku. Uświadomiło mi to, że ktoś, kto szuka odpowiedzi na swoje pytania będzie czasami tak zawzięty, że za nic będzie miał czas i poświęcenie innych osób. Jeżeli mam więc pomóc komuś angażując się w sprawy niezwiązane z moją działalnością, to chciałbym widzieć, że oczekiwania tej osoby są rzeczywiście ważne i że jest w stanie dać też komuś innemu coś od siebie.

3. Jeden z czytelników przesłał mi bardzo, bardzo, długą opowieść związaną ze świadomym śnieniem. Wydrukowałem to, żeby przeczytać w wolnej chwili i wyszło mi prawie 70 stron A4. Na początku wiadomości poprosił, żebym przeczytał to co mi wysłał bardzo uważnie, bo to bardzo ważna sprawa. Przeczytałem to co mi wysłał, wraz z dopiskiem na końcu: „to fragment książki, którą chcę wydać, co o tym myślisz?” – całe szczęście, że ten człowiek po przeczytaniu przeze mnie ostatniego zdania z jego wiadomości nie stał obok mnie, bo pewnie wyrzuciłbym go przez okno 😛 – mieszkam na parterze, ale i tak bym go wyrzucił.

4. Pewna czytelniczka zadała mi pytanie związane ze Strażnikami. Odpowiedziałem jej, że w jednym z komentarzy pod artykułem związanym z tym tematem, wypowiedziałem się na ten temat dosyć szczegółowo i zachęciłem ją, żeby odszukała ten komentarz. Odpowiedziała mi, że nie za bardzo ma czas, żeby przekopywać się przez komentarze i czy ja mógłbym ten komentarz dla niej odszukać i wysłać np. w formie screena – początkowo myślałem, że to żart, ale nie, nie był to żart. Swoją prośbę argumentowała tym, że ja mam sporo wolnego czasu, a poza tym lubię pomagać ludziom. Serio?

 

E-maili z serii przedstawionej powyżej dostaję naprawdę sporo i czas, który poświęciłem na odpowiedzi prawdopodobnie poświęciłbym na dokończenie artykułów na stronę, nad którymi aktualnie pracuję, co byłoby dostępne dla każdego czytelnika mojej strony i byłoby to z korzyścią dla większego grona osób, aniżeli dla kilku, którym ofiarowałem mojego czasu aż za dużo – co i tak nie dało żadnego pozytywnego rezultatu.

Sprawy organizacyjne:

„Niebawem” (nie trzymajcie mnie tutaj za słowo :P) na stronie pojawi się jakiś terminarz, w którym zaznaczę kiedy mógłbym z Wami porozmawiać przez Skype. Jeżeli ktoś będzie zainteresowany, to niech da mi wcześniej znać przez e-mail z jakimś ogólnym nakreśleniem tematów, które chce poruszyć – właściwie to możecie zrobić już teraz, żebym wiedział ile mniej więcej czasu zarezerwować.

Rozmowy na tematy dowolne – szczegóły:

Godzina rozmowy to koszt 200 zł. Nie będę tej kwoty negocjował, pieniędzy nie biorę dla siebie, więc nie mam powodów, aby to robić. Całość zebranej kwoty będzie na publicznym kluczu Bitcoin (w sumie wszystkie klucze Bitcoin są publiczne) – tak, aby każda z osób, które zdecydują się na ten typ rozmowy łatwo mogła zweryfikować czy rzeczywiście finalnie cała kwota trafi na cele charytatywne. Adres portfela udostępnię każdorazowo zainteresowanym osobom, a przelew będzie można dokonać m.in. ze zwykłego konta bankowego. Co oczywiste – a przynajmniej dla mnie, więc na wszelki wypadek wspomnę o tym – nie zamierzam pobierać żadnych prowizji itp. Jeżeli okazałoby się, że od zebranej kwoty należy zapłacić podatek to biorę to na siebie i wszystkie podatki opłacę ze moich środków prywatnych, tak, aby kwota końcowa była zgodna z tą, wpłaconą przez Was.

 

 

Rozmowy mogą być prowadzone przez Skype lub telefon (oczywiście nie będę udostępniał mojego prywatnego numeru telefonu). Rozmów nie będę w żaden sposób rejestrował ani tym bardziej upubliczniał i niezależnie od tematu rozmowy, cała sprawa zostaje między nami – tego samego będę też oczekiwał od Was.

 

Dajcie znać co myślicie o moim pomyśle. Jeżeli uważacie, że śmierdzi to komerchą i coś sam na tym chcę ugrać, to mogę po prostu zrezygnować z tego pomysłu, ale podejmę też odpowiednie kroki związane z odpowiedziami na pytania nie związane z tematyką strony – po prostu każda taka osoba dostanie tekst wysłany metodą „kopiuj-wklej”, w którym poinformuję, że nie mogę w tej sprawie pomóc + wyjaśnienie – ponieważ ilość e-maili, które dostaję znacząco przewyższają moje moce przerobowe, a sporo z nich nie jest związanych z tym, co chcę robić. Oczywiście na e-maile związane ściśle z tematyką OOBE będę odpowiadał jak do tej pory.

Wolne terminy na sierpień 2020:

Konsultacje bezpłatne:

12 godziny zarezerwowanych

8 godzin wolnych

Konsultacje płatne:

1 godzin zarezerwowanych

9 godzin wolnych

Cel charytatywny:

Jeszcze do niedawna szukałem jednego celu, na który przeznaczyłbym całą, kwotę, którą zdecydowaliście się wpłacić. Z pomocą przyszedł mi jeden z czytelników strony i zarazem Obenauta, w którego okolicy mieszka pewien bohater. Kamil – bo tak ma na imię ma 19. W ubiegłym roku stracił oboje rodziców, kilka dni po swoich 18-ch urodzinach. Jego bohaterstwo polega na tym, że ma dwójkę młodszego rodzeństwa, 3 i 7 lat, którymi opiekuje się samodzielnie, łącząc naukę i pracę – mimo, że miał wiele zewnętrznych propozycji tego, żeby oddać swoje rodzeństwo do rodziny zastępczej. Rozmawiałem z Kamilem przez telefon dwukrotnie i jego hart ducha, oraz to, że poświęca swoje życie, żeby opiekować się swoim młodszym rodzeństwem zastępując im rodziców są godne podziwu. Kamil ma kilka mocno utrudniających życie problemów, z którymi zapewne pomoc finansowa pozwoli mu się uporać, stąd mój wybór jeżeli chodzi o cel zbiórki.

Zebrana kwota na cele charytatywne z płatnych konsultacji (ostatnia aktualizacja 06.08.2020): 2030 zł

Jeżeli masz ochotę dorzucić się do zbiórki, to napisz do mnie e-mail na: kontakt@podroze-astralne.pl

Subscribe
Powiadom o
45 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Caoii
10 dni temu

Przeczytałem co nowego się tutaj pojawiło w artykule odnośnie konsultacji i mam pytanie co do tego Kamila jako celu charytatywnego zbiórki: Czy bedzie jakaś weryfikacja dla wpłacających odnośnie tego czy taka osoba naprawdę istnieje i faktycznie ma taki problem/trudności jak opisałeś? Spodziewałem się, że pieniądze ze zbiórki zostaną przeznaczone na cel w stylu chore dziecko na siepomaga.pl czy coś takiego gdzie każdy bedzie mógł sprawdzić, źe pieniądze faktycznie tam poszły i Ty ani Twoi znajomi sobie ich nie wzięliście. Przepraszam jeśli źle to zabrzmiało jakbym Cię o coś podejrzewał. Chodzi mi jedynie o to, że jeśli pieniądze ze zbiórki pójdá… Czytaj więcej »

AnnaP
16 dni temu

Mateuszu,

dziękuję ci za rozmowę którą odbyliśmy kilka dni temu.

Nawet nie wyobrażasz sobie jak bardzo mi pomogła i jak bardzo zmieniła mój światopogląd i nadała nowych kolorów mojemu życiu po ogromnej tragedii która mnie spotkała.

Mam nadzieję, że będziemy jeszcze mogli kiedyś porozmawiać, życzę ci wszystkiego co najlepsze.

Anna.

Sabi
21 dni temu

Mateusz! trzymam kciuki!, mam tylko jedna prosbe do czytelnikow – nie zepsujcie tego:) (na mysli mam tylko tych czytelnikow ktorzy pisza tego typu e-mail o ktorych wspomnial Mateusz) Pozdrawiam 🙂

Enga
24 dni temu

Witaj Mateuszu. Wg Twoich ustaleń jestem zielona od zawsze i nauczyłam się radzić z tym sama. Mam wykształcenie medyczne i obecnie realizuję naturopatie szeroko pojętą. Przenoszę na plan fizyczny i utrzymuję ciągłość świadomości i wysokie wibracje i w ten sposób nastrajam swoją istotę na planie fizycznym. Dopiero z tego poziomu pomagam innym ludziom. Najpierw przygotowuję siebie, potem działam z innymi, wybranymi ludżmi i po pewnym czasie pokazuje im kim są tak naprawdę i jak mogą docierać do siebie samych, uzdrawiać się i prowadzić siebie sami. Wtedy wszystko gładko płynie i nie tracę energii. To zupełnie inna jakość działania. Jeśli spadną… Czytaj więcej »

Robert
25 dni temu

Przecież sam wiesz, że to bardzo dobry pomysł!
Mi pomogłeś zrozumieć pewne kwestie światopoglądowe, a teraz inni też mogą skorzystać. I jeżeli to ma pomóc jeszcze osobom, które nie mają takiego przywileju, aby wiedzieć, jak to życie mniej więcej wygląda i na czym polega, to nie pozostaje nic innego, jak tylko przyklasnąć tej inicjatywie!
Mądry z ciebie chłopak 🙂
Pozdrawiam.

Artur
25 dni temu

Dziękuję za ten dział, uważam że to dobry pomysł …

Biorąc pod uwagę że masz sporo wolnego czasu 😉 może warto się jeszcze zastanowić czy nie zacząć prowadzić kanału na YouTube i tam odpowiadać na pytania – można było by w ten sposób dotrzeć do większej liczby osób. Robisz świetną robotę, pozdrawiam

Marcin R
25 dni temu

Zielony czy niebieski? Na przestrzeni około roku – dwóch lat, doświadczyłem trzech paraliżów sennych. Chciałem szybko zakończyć ten stan (z obawy o to co mogę zobaczyć) i to mi się udało. Teraz nic już się nie dzieje. Od dziecka odczuwam nostalgię za czymś nieznanym, czymś nie z tego świata. Jestem zielony czy niebieski?

Robert
25 dni temu
Odpowiedź do  Marcin R

Ja miałem podobnie. Pierwsze moje doświadczenie to była podróż w kosmos. Coś mnie wyciągnęło z ciała i widziałem planety (Merkury, Wenus chyba). Potem przy powrocie widziałem z oddali Ziemię i taką jasną kropkę. Po powrocie zdałem sobie sprawę, że ta kropka to był nasz Księżyc. Następnie przez półtora roku wychodziłem z ciała, ale tylko w obrębie domu. Teraz od 3 lat to ustało. Pewnie dlatego, że prowadzę niezbyt zdrowy tryb życia, a tamte doświadczenia miały miejsce w trudnym dla mnie okresie życia. Jednak prawdą jest, że cierpienie ubogaca duszę.
Na moje oko, to jesteś zielony.

Kuba Bar
25 dni temu

Myślę, że możesz się zajechać, mówię całkiem serio 😉 samo ustalanie spotkań, ogarnięcie płatności, dogadywanie się przy tym itp … to trwa. Co będzie jak strona zyska na popularności i będziesz dostawał nie 600 a 6000 maili na miesiąc? A może forum? Jest masę wątków które rozwijasz w komentarzach (które są niemniej wartościowe niż artykuły !!) a do których później ciężko wrócić, bo nie mają nadanej nazwy. Sam kilka razy przekopywałem się przez komentarze bo chciałem coś odnaleźć. Ta wiedza gubi się w natłoku szybkiego przyrostu treści. Forum mogłoby być bardziej „ogólne”, a Twoje konsultacje przez skypa tylko dla tych… Czytaj więcej »

Rafał Sen
24 dni temu
Odpowiedź do  Mateusz OOBE

System komentarzy jest raczej OK, ale faktycznie problemem, o którym słusznie pisze Kuba Bar jest wyszukiwanie konkretnych komentarzy – zwłaszcza, że po wejściu na stronę nie widać od razu całej treści.
Dobrym rozwiązaniem dla użytkowników byłby mechanizm szukania słów kluczowych we wszystkich komentarzach – ale nie wiem czy to jest tu możliwe technicznie. Jeśli nie jest – to chociaż przycisk „pokaż wszystkie komentarze na stronie” żeby można było szukać poprzez CTRL + F.

Caoii
22 dni temu
Odpowiedź do  Mateusz OOBE

Witaj

Ja proponowałem Ci parę miesięcy temu założenie forum internetowego o OBE. Co z tego, że niby w polskiej części internetu nie brakuje for o OBE skoro prawie wszystkie są prawie nieaktywne i zapuszczone przez administracje. Mógłbym zająć się administrowaniem i moderowaniem tego forum i przy okazji nie byłoby poświecone tylko Tobie, ale można by tam też prezentować filmy i kanały youtube innych wartościowych OBEnautów.

Marek
25 dni temu
Odpowiedź do  Kuba Bar

Komentarze i odpowiedzi są moim zdaniem bardzo interesujące i niejako dopełniają artykuły.

Mifp
26 dni temu

Mateuszu, od kilku lat jestem Obenautą. Należę do grupy Zielonych. Prowadzę swój mały blog, ale moje doświadczenie jest niewielkie bo z moim MTJem spotkałem się dopiero 2 razy i były to spotkania bardziej kurtuazyjne. Na blogu którego nie mam tutaj moralnego prawa reklamować podałem do mnie kontakt przez email i kilka innych źródeł. Prawie wszystkie wiadomości, które dostaję nie mają większego związku z OOBE. I teraz do sedna! Genialnie rozwiązałeś problem, który dotyka i mnie względem tematyki mejli. Upiekłeś dwie pieczenie na jednym ogniu i dałeś kulturalnego pstryczna w nos wszystkim, który uważają, że ich pytania są na tyle ważne,… Czytaj więcej »

Piotr
26 dni temu

Hej! Cena chyba za niska… fanów piramid może nie zniechecić. Jeśli mierzysz się z taką ilością mejli to przydałby się jakiś asystent/asystentka. Ktoś zaufany, padawan 🙂 Pewnie to nie takie proste. Nie wiem jak z anonimowością na Patronite, ale wydaje się, że etat społeczność na tej stronie dałaby radę stworzyć. Szkoda, że nie da się zidentyfikować zielonych, to by wiele ułatwilo. Ciekawe czy jest jakiś soft do katalogowania e-maili, jakieś AI. If piramidy goto spam. 🙂 A co powiesz na kategoryzowanie e-maili za pomocą tematów. (Wyszedłem i mam problem, chce nawiązać kontakt z bliska osoba, piramidy :-),nie wychodzę ale…, Tylko… Czytaj więcej »

Piotr
26 dni temu
Odpowiedź do  Mateusz OOBE

Chyba kiedyś wspomniałeś że jesteś w stanie wyczuć zielonego (kogoś kto wychodzi) w tłumie, nie wiem czy masz tak z mejlami. To by dopiero było 🙂 Choć pewnie po wypowiedzi da się wyczuć czlowieka. Generalnie zabrałbym odwiedzającym witryne możliwość wpisywania tematu na formularzu kontaktowym i dał dropdown z kategoriami. Pewnie ktoś się wyłamie, ale będzie to tylko odsetek. Większość ludzi jest fair. Wydaje się, że pozwoliłoby to na wykorzystanie mocy obliczeniowej petentów do wstępnej segregacji. Zawsze lepsze to niż prosta reguła 🙂 Uszanowanko!

Marek
25 dni temu
Odpowiedź do  Mateusz OOBE

Widzisz Mateusz, dla Ciebie to głupoty ale dla tych co pytają to nie są zapewne głupoty. Jeśli zdecydowałeś się stworzyć ta stronę z komentarzami, za co jestem Ci wdzięczny, to powinieneś liczyć się (przewidzieć) że pojawi się mnóstwo różnego rodzaju pytań. Temat jest niezmiernie ciekawy. Ja osobiście mam nadzieję że będziesz jednak wybierał co „cenniejsze” pytania i na nie odpowiadał. Pozdrawiam