Zieloni i Niebiescy.

Zaproponowany przeze mnie podział osób zajmujących się podróżami astralnymi na dwie grupy, Zielonych i Niebieskich, jest odpowiedzią na podstawowe problemy i frustracje rodzące się u podróżników, którzy dobierają niewłaściwe metody opuszczania ciała co może skutkować zmniejszeniem ich efektywności, oraz obierają niewłaściwą kolejność kroków rozwojowych.

W najprostszym rozumieniu, osoby kwalifikujące się do grupy Zielonych to osoby, które zaczęły doświadczać samoistnych stanów OOBE, ponieważ same, w nieprzymuszony sposób, przed rozpoczęciem swojego fizycznego wcielenia postanowiły, że chcą w pewien sposób pomóc rozwijać się innym uczestnikom życia fizycznego. Owa pomoc najczęściej dotyczy spraw związanych z ogólnie mówiąc umiejętnościami doświadczania Astralu i ukierunkowaniem do właściwego, samodzielnego rozwoju.

Osobami kwalifikującymi się do grupy Niebieskich, są osoby, które nie należą do grupy Zielonych – ot proste wytłumaczenie. Należy od razu zaznaczyć, że podróżnicy z grupy Niebieskich jak najbardziej mogę zostać świetnymi podróżnikami astralnymi.

Autor grafiki: Mariusz Lewandowski

Pytania i odpowiedzi.

1. Należę do grupy Niebieskich. Czy istnieje możliwość, że w przyszłości pojawią się czynniki przypisujące mnie do grupy Zielonych?

W znacznie przeważającej ilości przypadków, komplet symptomów jednoznacznie przypisujących podróżnika do grupy Zielonych pojawia się w wieku 15 – 20 lat, czyli w okresie specyficznego rozwoju Pinealocytów – komórek występujących w szyszynce. Istnieje również możliwość pojawienia się odpowiednich symptomów w późniejszym wieku, ale z są to stosunkowo rzadkie przypadki.

2. Kilkukrotnie opuściłem/am samoczynnie ciało. Czy nie kwalifikuje mnie to do grupy Zielonych?

Nie. Bywa, że w niektórych sytuacjach samodzielnie, lecz bez wiedzy o tym możemy wywołać stan OOBE – np. w sytuacji, gdy nieświadomie zastosujemy metodę 4+1. Hipotetycznych sytuacji może być wiele, ale podam dwa przykłady:

a) Młoda matka zasypia ze swoim dzieckiem. Dziecko budzi ją po 4-ch godzinach, następnie przebiera i karmi dziecko, a następnie kładzie się do łóżka, ale przez świadomość, że dziecko w każdej chwili może się obudzić jej sen w pierwszych fazach jest stosunkowo płytki, co w pewnych sytuacjach może doprowadzić do nieświadomego osiągnięcia stanu OOBE.

b) Student musi zarwać noc po to, żeby przerobić dany materiał. Zasypia nad książkami, po 4-ch godzinach coś budzi tego studenta. Próbuje on rozbudzić, np. je coś czy bierze prysznic po czym wraca do książek, ale ponownie przy nich zasypia.

Takich przypadków można podać dziesiątki, w odniesieniu do różnych metod opuszczania ciała, ale jak pokazują dwa powyższe przykłady – można nieświadomie wywołać stan OOBE. Ankieta dostępna w tym dziale ułożona jest tak, aby wyeliminować wiele przypadkowych czynników, dając jednocześnie niepodważalną odpowiedź na pytanie dotyczące do której grupy należymy.

3. Należę do grupy Niebieskich. Czy mogę i powinienem/powinnam opuszczać ciało?

Tak, jak najbardziej możesz opuszczać ciało należąc do grupy Niebieskich. Większość technik opuszczania ciała, które możesz znaleźć w sieci dotyczy osób, które należą do grupy Niebieskich. Stosunek ilościowy OOBE-nautów z obu grup też zdecydowanie stoi po stronie Niebieskich. Natomiast na pytanie „czy powinieneś to robić” nie potrafię jednoznacznie odpowiedzieć. Osoby należące do grupy Zielonych powinny to robić. Osoby należące do grupy Niebieskich, powinny być o wiele bardziej ostrożne w swoich podróżach, ponieważ są bardziej niż Zieloni narażeni na różne nieprzyjemności, od o wiele bardziej natarczywych Strażników zaczynając, kończąc m.in. na samoświadomych istotach, które będą chciały od nich czegoś konkretnego – niekoniecznie przyjemnego (zobacz: Zjawa Penny) – w odpowiedzi na co uczciwie powiedzieć trzeba – w większości nie będą w stanie rozwinąć odpowiednich technik obrony poza zwykłą ucieczką do ciała fizycznego.

Dodatkowo Niebiescy powinny samodzielnie nadać sens i cel swoim podróżom.

4. Jakie są możliwe wyniki ankiety?

Możliwe są 3 wyniki:

  1. Zdecydowanie należysz do grupy Zielonych.
  2. Prawdopodobnie należysz do grupy Zielonych – są to osoby z odpowiednimi predyspozycjami, które są w trakcie dostrajania do Astralu (ma to najczęściej miejsce w wieku 15-20 lat, w trochę mniejszej grupie osób do ok. 25 roku życia) i z czasem odpowiednie doświadczenia mogą tą osobę przekwalifikować do grupy Zielonych. Mogą, ale nie muszą. Osoby, które otrzymają taki wynik, de facto na czas rozwiązywania ankiety należą do grupy Niebieskich.
  3. Zdecydowanie należysz do grupy Niebieskich.

 

Wyniki 1 i 3 są bezdyskusyjne.

5. Czuję, że należę go grupy Zielonych, a ta ******** ankieta pokazuje mi grupę Niebieskich. Co zrobić, jak żyć?

Pytania w ankiecie oraz ich punktacja ułożone są tak, żeby wykluczyć możliwość pomyłki. Ankieta zawiera 12 pytań, nad którymi pracowałem ponad 2 miesiące – wliczając w to testy różnych wariantów i nie widzę możliwości, żeby mogła tutaj zaistnieć jakaś pomyłka.

Ankieta jest skierowana głównie do osób, które należą do grupy Niebieskich, ponieważ do tej pory nie spotkałem nikogo kto należałby do grupy Zielonej i miał co do tego wątpliwości. Spotykam natomiast sporo osób, które niesłusznie zakładają, że należą do grupy Zielonych, ponieważ uważają, że kilkukrotne opuszczenie ciała ich do tej grupy kwalifikuje. Niestety nie jest to takie proste i uważam, że bezpieczniej jest zakładać, że należy się do grupy Niebieskich i ewentualnie pomylić się w tym, niż z góry zakładać, że należy się do grupy Zielonych i nie przyjmować do siebie, że może być inaczej.

Żadna z grup nie jest lepsza i o ile Zielonym w wielu sprawach dotyczących podróży jest po prostu łatwiej, to często jest to brzemię i większość osób z grupy Zielonych, z którymi rozmawiałem miało lub ma, wiele momentów, w których woleliby zrezygnować z tego co otrzymali. Ja również miałem w przeszłości wiele takich myśli – że wolałbym wieść normalne życie, bez zajmowania i przejmowania się tysiącami spraw, którymi zwyczajni ludzie nie muszą sobie zaprzątać głowy, przez co ich życie fizyczne jest po prostu łatwiejsze, a jego (życia fizycznego) cel realizują w takim samym stopniu jak ja.

Na pytanie z nagłówka – co zrobić, jak żyć? Odpowiedź dla osób z grupy Niebieskich jest prosta. Żyjcie w zgodzie ze sobą i jeżeli czujecie, że podróże astralne (nie ograniczając się do samego stanu OOBE) mogą zmienić Wasze postrzeganie fizyczności i istnienia to spróbujcie to zrobić. Jeżeli zrobicie to bez zbędnego ciśnienia i zgodnie ze „sztuką opuszczania ciała” to na pewno Wam się to uda. Czasami potrzeba na to dni, czasami miesięcy, a czasami zmiany swojej mentalności dotyczącej przestrzeni fizycznej, ale udać może się to każdemu, bo nie istnieją żadne zewnętrzne, odgórne blokady, które miałyby sprawiać, że ciała opuścić nie możecie. Jeżeli natomiast ktoś chce opuścić swoje ciało fizyczne po to, aby polepszyć materialnie swoje życie fizyczne, to dla własnego bezpieczeństwa nie powinien tego robić, ponieważ bardzo łatwo może wtedy spotkać istoty, które szybko to wykorzystają.

6. Należę do grupy Niebieskich. Czy mogę zrobić cokolwiek, żeby należeć do grupy Zielonych?

Nie.

7. Należę do grupy Zielonych. Czy mogę zrobić cokolwiek, żeby należeć do grupy Niebieskich?

Nie. Możesz celowo (choć może być to trudne) wstrzymać proces rozwojowy, ale w trakcie życia fizycznego nie można go zatrzymać na stałe.

8. Czy osoby z grupy Niebieskich mogą doświadczyć samoistnych stanów OOBE?

Tak, mogą, jednak nie sprawia to z automatu, że zmienia się ich kwalifikacja grupowa. Proces zmian, które zachodzą w osobach z grupy Zielonych jest złożony, a samoistne opuszczanie ciała o ile jest najistotniejszym elementem, to jednak nie jedynym.

9. Czy istnieją inne kolory? Co jeżeli nie należę do żadnej z grup?

Każdy człowiek, a także większość zwierząt, należy do jednej z grup, ponieważ z taką przynależnością rodzimy się. To czy potrafimy podróżować astralnie i jak dobrze opanowaliśmy tą umiejętność, czy chociażby to, czy kiedykolwiek słyszeliśmy o tym czym są owe podróże są nie ma tu żadnego znaczenia.

10. Od dawna potrafię opuszczać ciało, a ankieta pokazuje grupę Niebieskich. Być może powinna być trzecia grupa?

Nie. Umiejętność opuszczania ciała nie ma tutaj znaczenia, ponieważ istnieje sporo osób z grupy Niebieskich, którzy albo samodzielnie opanowali tą umiejętność, albo doświadczali samoistnych stanów OOBE. To jednak za mało, ponieważ Zieloni mają większe spektrum cech niż tylko opuszczanie ciała.

Ps. Niebawem pojawi się tu o wiele więcej odpowiedzi na trapiące Was pytania związane z Zielonymi i Niebieskimi.

Ankieta.

Poniższa ankieta pozwoli Wam w prosty sposób określić czy należycie do grupy Zielonych. Sama ankieta w swojej strukturze nie jest idealna i nie wyczerpuje tematu całkowicie, jednak z czasem na pewno będę rozwijał to narzędzie, informując Was o tym.

1. Doświadczyłem/am przynajmniej kilkunastu samoistnych opuszczeń ciała, które rozegrały się na przestrzeni 12 miesięcy. Wybierz odpowiednią odpowiedź:


2. Podczas stanów opuszczania ciała fizycznego, otoczenie fizyczne, w którym się znajdowałem/am (Międzystan):3. Pierwszego stanu OOBE lub wibracji doświadczyłem/am w czasie, gdy nie wiedziałem/am czym jest to zjawisko (wcześniej o nim nie słyszałem/am):

4. Przebywając w Międzystanie, przynajmniej kilka razy czułem/am obecność lub miałem/am kontakt z życzliwie nastawionymi istotami, które towarzyszyły mi przez całe lub prawie całe moje dane doświadczenie:


5. W stałych odstępach czasu (np. codziennie lub co kilka dni) doświadczam (lub doświadczałem/am) silnych wibracji, z których nie mogę się świadomie uwolnić - muszę zaczekać aż same zanikną:

6. Od najmłodszych lat czuję głeboką nostalgię za czymś czego nie potrafię określić. W momencie, gdy próbuję się skupić na tym odczuciu doświadczam trudnego do opisania, niepokojącego uczucia alientacji dotyczącej społeczeństwa:

7. W trakcie mojego dotychczasowego życia fizycznego doświadczyłem/am namacalnych sytuacji, których nie da się wytłumaczyć w inny sposób niż jako ingerencję siły wyższej:

Dla wytłumaczenia:

dotyczy zjawisk typu:

- w niewytłumaczalny sposób pewne przedmioty znikały lub pojawiały się, co miało wpływ na podejmowane przeze mnie decyzje
- doświadczyłem/am sytuacji, która powinna zakończyć się poważnymi problemami zdrowotnymi lub śmiercią fizyczną, a tak się nie stało, np. uderzył we mnie samochód, a nie odniosłem/am najmniejszych obrażeń
- spadałem/am z wysokości zagrażającej życiu, jednak na kilka centumetrów przed uderzeniem w ziemię moje ciało fizyczne wyhmowało, po czym upadło z tej bardzo niewielkiej, kilkucentymetrowej wysokości

nie dotyczy zjawisk typu:

- poczucia, że pewne myśli czy idee otrzymałem/am od siły wyższej
- niewytłumaczalngo uleczenia ciała fizycznego

8. Podczas zwykłych snów (LD/świadomy sen nie są tutaj wliczane) często doświadczam koszmarów sennych:
* Często - tj. przynajmniej 1 raz na 5 cyklów snów (nocy), z których pamiętasz - chociażby szczątkowo - swój sen/sny. Innymi słowy, jeżeli pamiętasz dobrze lub szczątkowo swoje sny i koszmary senne pojawiają się u Ciebie przynajmniej jeden raz na pięć dni, to zaznacz odpowiedź: "Tak".

9. Conajmniej kilkanaście razy w roku, doświadczam snów (zwykłych lub świadomych), w których potrafię (może być jedna z opcji):

- z łatwością bardzo wysoko skakać
- wykonać podwójny skok - tj. podskoczyć i będąc jeszcze w powietrzu odbić się i podskoczyć jeszcze wyżej/dalej
- podskoczyć i bardzo wolno opadać na ziemię
- latać bez odczuwalnego wysiłku
- bardzo szybko biegać i w momencie oderwania nóg od gleby szybować w powietrzu

10. Doświadczyłem/am snów (zwykłych lub świadomych), w których istoty, które można obrazowo określić jako wielowymiarowe, dokonywały przemian energetycznych w moim ciele astralnym:

11. Doświadczyłem/am conajmniej kilkudziesięciu świadomych snów, które wydarzyły się na przestrzeni 12 miesięcy:Jeżeli "tak", to (możesz zaznaczyć dowolną ilość pól):12. Bywa, że w styczności z niektórymi ludźmi lub przedmiotami doświadczam wibracji, które następnie towarzyszą mi w różnych formach przez conajmniej kilka godzin po styczności z owym człowiekiem / przedmiotem:

Jeżeli masz zamiar się ze mną skontaktować przez e-mail - niezależnie do której grupy należysz - podaj tu swój adres e-mail.Sprawdź